O škole

Hlavní  >  O škole  >  O škole

O škole

Naše škola nabízí kvalitní a smysluplné využití volného času pro děti a mládež, rozvíjí jejich talent a připravuje je také ke studiu na konzervatořích, výtvarných nebo pedagogických školách. Většina z našich absolventů nadále provozuje umění jako svého koníčka, někteří působí v profesionálních orchestrech nebo jako úspěšní sólisté. Mnoho našich bývalých studentů najdete rovněž mezi profesionálními výtvarníky a v neposlední řadě mezi pedagogy základních, středních, základních uměleckých či vysokých škol. Žáci ve škole získávají zkušenosti ve hře v různých komorních souborech, mohou taktéž působit ve školním Tanečním orchestru a Dechovém orchestru mladých.

Do hudebního oboru jsou přijímáni žáci od 5 let (Přípravná hudební výchova), od 6 let k výuce hry na vybraný hudební nástroj nebo k výuce zpěvu. Mimo dětí jsou přijímáni též dospělí zájemci o studium. Starším žákům nabízíme možnost studovat v rozšířeném studiu a připravovat se ke zkoušce na střední nebo vysokou hudební školu.

Ve výtvarném oboru studují žáci od předškolního věku (od 5 let) až po dospělé zájemce o výtvarnou tvorbu. Naučí se kreslit, malovat, tvořit grafiky, modelovat, pracovat s textilem a mnoho dalších druhů výtvarných prací. Starším žákům nabízíme možnost studovat v rozšířeném studiu a připravovat se ke zkoušce na střední nebo vysokou výtvarnou školu. Podmínkou přijetí je prokázání výtvarného talentu.

literárně-dramatickém oboru studují žáci od předškolního věku (Přípravná dramatická výchova). Tento obor se vyučuje v časové dotaci 2 hodiny, od 4. ročníku 1. stupně potom 3 hodiny týdně. Žáci se naučí používat svůj hlas, využít jevištní prostor a pracovat v kolektivu. Podmínkou přijetí je prokázání talentu pro divadlo.

V hudebním oboru nabízíme výuku těchto hudebních nástrojů:

• Klavír
  • Elektrická kytara
  • Bicí nástroje
  • Pěvecká hlasová výchova

Dále v hudebním oboru vyučujeme předměty:

• Dechový orchestr mladých
  • Taneční orchestr
  • Soubor irské a skotské hudby-Ambiam
  • Kytarový soubor
  • Smyčcový soubor
  • Akordeonový soubor
  • Marching band (bicí)
  • Flétnový soubor
  • Komorní a sborový zpěv
  • Žesťový soubor
  • Hudební nauka (společná pro všechny žáky hudebního oboru)
  • Speciální hudební nauka (pro žáky, kteří se chystají studovat na konzervatoři apod.)
  • Přípravná hudební výchova (pro nejmladší žáky)

Ve výtvarném oboru vyučujeme předměty:

• Akční a audiovizuální tvorba
  • Plošná tvorba
  • Prostorová tvorba
  • Výtvarná kultura
  • Přípravná výtvarná výchova (pro nejmladší žáky)

V literárně-dramatickém oboru vyučujeme předměty:

• Divadelní teorie
  • Dramatická průprava
  • Dramatická tvorba
  • Hlasová průprava